2026-06-16

Prezydent Beata Klimek wśród najlepszych włodarzy miast!

Sukces władz Ostrowa Wielkopolskiego na arenie ogólnopolskiej! Podczas wczorajszego rozstrzygnięcia 14. edycji prestiżowego rankingu „Perły Samorządu”, prezydent Beata Klimek znalazła się w ścisłym gronie dziesięciu najlepiej ocenionych włodarzy miast w kraju. Wydarzenie było również okazją do ważnych debat o przyszłości polskiego samorządu.

Ranking „Perły Samorządu”, organizowany wspólnie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz redakcję „Dziennika Gazety Prawnej”, to jedno z najważniejszych i najbardziej obiektywnych zestawień oceniających pracę lokalnych władz. Kapituła konkursu, złożona z niezależnych ekspertów, szczegółowo analizuje kluczowe obszary funkcjonowania miast. Pod lupę brane są m.in. gospodarka, systemy zarządzania, gospodarka komunalna, a w ostatnich latach szczególnie mocno także ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu.

Ostrów Wielkopolski od lat regularnie poddaje się tej rygorystycznej ocenie, a tegoroczna, 14. edycja rankingu, okazała się znów dla prezydent miasta owocna, zapewniając jej miejsce w elitarnej dziesiątce najlepszych włodarzy w Polsce.

Beata Klimek nie kryje satysfakcji z przyznanego wyróżnienia, traktując je nie tylko jako osiągnięcie osobiste, ale przede wszystkim jako sukces całego miasta.– Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia, tym bardziej że eksperci szczegółowo analizowali kluczowe obszary naszej działalności. To wyróżnienie dedykuję wszystkim mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wspierają mnie w codziennej pracy, oraz moim wspaniałym współpracownikom, ponieważ jest to nasz wspólny sukces – podkreśla prezydent Beata Klimek.

Podczas uroczystego finału prezydent Ostrowa Wielkopolskiego dzieliła sukces z innymi wybitnymi liderkami polskiego samorządu, m.in. z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską oraz wiceprezydent Warszawy Renatą Kaznowską, która w tym roku została uhonorowana nagrodą specjalną.

Wydarzenie nie ograniczyło się jednak wyłącznie do wręczenia nagród. Towarzyszący mu kongres stanowił platformę do wymiany doświadczeń i diagnozowania problemów polskich miast. Prezydent Beata Klimek wzięła w nim czynny udział, występując w roli panelistki. Dyskusja, w której uczestniczyła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, była poświęcona niezwykle istotnemu tematowi – kadrom przyszłości w samorządzie oraz nowym wyzwaniom, z jakimi w obliczu zmieniającej się rzeczywistości muszą mierzyć się pracownicy administracji szczebla lokalnego.